• 1 TopRadio.cz
  Vítejte na stránkách TOPRádio.cz Systém TOPRádio.cz slouží k zajištění provozu internetových rádií.
 • 2 TopRadio.cz
  Vítejte na stránkách TOPRádio.cz Systém TOPRádio.cz slouží k zajištění provozu internetových rádií.
 • 3 TopRadio.cz
  Vítejte na stránkách TOPRádio.cz Systém TOPRádio.cz slouží k zajištění provozu internetových rádií.
 • 4 TopRadio.cz
  Vítejte na stránkách TOPRádio.cz Systém TOPRádio.cz slouží k zajištění provozu internetových rádií.
 • 5 TopRadio.cz
  Vítejte na stránkách TOPRádio.cz Systém TOPRádio.cz slouží k zajištění provozu internetových rádií.
baner

Virtuální rádio

Virtuální Rádio

Virtuální Rádio

AKCE: 299Kč / měsíčně na základní model

Virtuální rádio běží jako virtuální Windows server na našem speciálně dimenzovaném výkonném fyzickém serveru Dell PowerEdge, který zajišťuje virtualizaci pomocí licencované virtualizační technologie VMWare. Parametry serveru jsou různé - dle domluvy. Pro provoz ONAIR serveru doporučujeme konfiguraci s CPU Intel 2.37GHz (jedno jádro), 1GB RAM a dostatečným diskovým prostorem dle velikosti archivu. Standardně nabízíme 15GB na operační systém, 6GB na odbavovací systém a 100GB pro hudební archiv, ale lze kterýkoliv z disků kdykoliv navýšit (snížení již není možné, ale nahoru můžeme jít dle potřeby až téměř do nekonečna).

Cena provozu virtuálního rádia je jen 299Kč / měsíčně. Za tento drobný poplatek získáte plnohodnotný provoz celého rádia se vším, co k tomu je potřeba, aniž byste doma museli mít jakoukoliv techniku. Nepotřebujete vůbec nic, my zajistíme provoz 24 hodin denně po celý rok.

Virtuální server ovládáte vzdáleně (pomocí TeamVieweru, VNC, nebo jiného dálkového přístupu). Běží na něm Windows 7. Pro funkce zvuku je nainstalována licencovaná plně duplexní virtuální zvuková karta (přehrávání i záznam). V ceně provozu je i kodér SimpleCast (který zachytí a odvysílá zvuk rádia), tři vysílací porty (IceCast2 128kbps, 64kbps a 32kbps) a odbavovací systém Radio Profesional 8 FULL. V základní instalaci je i základní hudební archiv, který si můžete upravit (například pomocí FTP). V ceně není autorsko - právní plnění. To Vám ochotně zajistí projekt www.topradio.cz. V ceně služby je i hosting jedné www adresy pro provoz stránek rádia, včetně e-mailu (varianta LIGHT). Zřízení je bezplatné.

Ovládání

Od nás získáte dálkový přístup pomocí VNC, nebo třeba TeamVieweru (či jiného oblíbeného systému pro dálkovou správu), dále FTP přístup přímo na disky daného serveru a tím si pohodlně odkudkoliv můžete své rádio ovládat. V případě použití VPN (například Hamachi, které můžete znát z oblasti her) si můžete disky namapovat u sebe v PC a poté ovládáte server tak, jako by byl vedle Vás.

Na serveru se děje vše. Samotné hudební odbavení zvuku, řazení písniček, jinglů, reklam, pořadů - zkrátka je zde vygenerován celý zvuk. Ten je zde ihned překódován do streamovaného datového proudu a ten je nasměrován na naše vysílací servery, odkud jej posluchači naladí.

Dálkově můžete přímo zasahovat do hudební fronty, obsahu archivu, plánovat reklamu, pořady a dělat vše, co připraví a ovlivní samotný obsah vysílání.

Při správném nastavení můžete od Vás dostat živě i zvuk mikrofonu a můžete tak přímo živě vysílat i mluvené slovo bez výrazného zvukového zpoždění. 

Kdykoliv je také možné přepnout zdroje. V takovém případě na svůj server dostanete zvuk od Vás. Můžete tak přerušit dálkové odbavení a vysílat libovolný zvuk od Vás. Běžně se tak vysílají vystoupení, koncerty, nebo třeba i diskotéky, nebo jen domácí hraní. Zkrátka - fantazii se meze nekladou. Když chcete - vysíláte živě, když nemáte čas, vysílá za Vás zbytek dne automat.

Pokud si v plánovači nastavíte například odbavení hodinových ID, pak vždy v daný čas Vaše rádio přesně oznámí, kolik je hodin. Stejným způsobem se vysílají předtočené pořady (kalendárium, zpravodajství, hitparáda - cokoliv). Záleží na Vaší šikovnosti a času.

Varianty

Zde uvádíme konkrétní příklady. Je však možné individuálně domluvit konkrétní podobu rádia dle Vašich požadavků.

CPU (počet jader): RAM: Disk C: Disk R: Disk S: Web: E-Mail: FTP: Cena:
1 1GB 15GB 6GB 100GB 1 1 1 299Kč

Objednání

Máte-li zájem o virtuální rádio, kontaktujte nás. Rádio Vám vytvoříme nejpozději do druhého dne od úhrady. Nejkratší možnou dobou na objednání je jeden měsíc.

Copyright 2022. TOPRadio.cz Rights Reserved.


Facebook flicker