• 1 TopRadio.cz
  Vítejte na stránkách TOPRádio.cz Systém TOPRádio.cz slouží k zajištění provozu internetových rádií.
 • 2 TopRadio.cz
  Vítejte na stránkách TOPRádio.cz Systém TOPRádio.cz slouží k zajištění provozu internetových rádií.
 • 3 TopRadio.cz
  Vítejte na stránkách TOPRádio.cz Systém TOPRádio.cz slouží k zajištění provozu internetových rádií.
 • 4 TopRadio.cz
  Vítejte na stránkách TOPRádio.cz Systém TOPRádio.cz slouží k zajištění provozu internetových rádií.
 • 5 TopRadio.cz
  Vítejte na stránkách TOPRádio.cz Systém TOPRádio.cz slouží k zajištění provozu internetových rádií.
baner

Virtuální rádio

Virtuální Rádio

Virtuální Rádio

AKCE: 599Kč / měsíčně na základní model

 • Windows XP 64bit
 • 1x CPU (dvě jádra)
 • 1GB RAM DDR3
 • 1Gbit konektivita v datovém centru přímo v NIX uzlu
 • Záloha konektivity i elektřiny v rámci datacentra a jeho řešení (UPS, diesel, redundance)
 • 10GB + 6GB + 10GB disky
 • SimpleCast kodér pro digitalizaci
 • 3x vysílací port IceCast2 (192kbps / 64kbps a 32kbps - každý pro max 100 posluchačů - lze rozšířit)
 • Radio Profesional 8 FULL
 • VNC / noVNC / AnyDesk / Teamviewer / FTP / VPN pro vzdálenou správu

Virtuální rádio běží jako virtuální Windows XP 64bit na našich speciálně dimenzovaných výkonných fyzických serverech (Fujitsu - Siemens PRIMERGY S8, nebo řady Dell PowerEdge), které zajišťují virtualizaci pomocí virtualizačních technologií (OpenVZ/Proxmox/VMWare na úrovni KVM).

Parametry serveru jsou různé - dle domluvy. Pro provoz ONAIR serveru doporučujeme konfiguraci se dvěma jádry CPU, 1GB RAM a dostatečným diskovým prostorem dle velikosti archivu. Standardně nabízíme 10GB na operační systém (disk C:), 6GB na odbavovací systém (disk R:) a 10GB pro hudební archiv (disk S:), ale lze kterýkoliv z disků kdykoliv navýšit (snížení již není možné, ale nahoru můžeme jít dle potřeby až téměř do nekonečna). Je také možné přidat prostor na sdílené NAS jako další disk. Všechny disky v serverech jsou typu SSD, disky v NAS jsou buď SSHD, nebo serverové SAS disky HDD (velice výkonné a stabilní).

Cena provozu virtuálního rádia je běžně za 1 299Kč, ale nyní běží akce pro prvních 100 projektů jen za 499Kč / měsíčně. Za tento drobný poplatek získáte plnohodnotný provoz celého rádia se vším, co k tomu je potřeba, aniž byste doma museli mít jakoukoliv techniku. Nepotřebujete vůbec nic, my zajistíme provoz 24 hodin denně po celý rok.

Virtuální server ovládáte vzdáleně (pomocí TeamVieweru, VNC, nebo jiného dálkového přístupu). Běží na něm Windows XP 64bit. Pro funkce zvuku je nainstalována licencovaná plně duplexní virtuální zvuková karta (přehrávání i záznam). V ceně provozu je i kodér SimpleCast (který zachytí a odvysílá zvuk rádia), tři vysílací porty (IceCast2 192kbps, 64kbps a 32kbps - každý max 100 posluchačů, každý lze rozšířit za 100Kč měsíčně na neomezený) a odbavovací systém Radio Profesional 8 FULL. V základní instalaci je základní hudební archiv, který si můžete upravit (například pomocí FTP). V ceně není autorsko - právní plnění - to Vám ochotně zajistí projekt www.topradio.cz. Lze domluvit zvýhodněnou cenu za webhosting.

Zřízení rádia je za jednorázový poplatek 550Kč (práce technika).

Ovládání

Od nás získáte dálkový přístup pomocí VNC, noVNC, AnyDesk, nebo třeba TeamVieweru (či jiného oblíbeného systému pro dálkovou správu), dále FTP přístup přímo na disky daného serveru a tím si pohodlně odkudkoliv můžete své rádio ovládat. V případě použití VPN (například Hamachi, které můžete znát z oblasti her) si můžete disky namapovat u sebe v PC a poté ovládáte server tak, jako by byl vedle Vás, proto jsou disky odděleny od systému (RP na disku R:, archiv na disku S:).

Na serveru se děje vše. Samotné hudební odbavení zvuku, řazení písniček, jinglů, reklam, pořadů - zkrátka je zde vygenerován celý zvuk. Ten je zde ihned překódován do streamovaného datového proudu a ten je nasměrován na naše vysílací servery, odkud jej posluchači naladí.

Dálkově můžete přímo zasahovat do hudební fronty, obsahu archivu, plánovat reklamu, pořady a dělat vše, co připraví a ovlivní samotný obsah vysílání.

Kdykoliv je také možné přepnout zdroje. V takovém případě na svůj server dostanete zvuk od Vás. Můžete tak přerušit dálkové odbavení a vysílat libovolný zvuk od Vás. Běžně se tak vysílají vystoupení, koncerty, nebo třeba i diskotéky, nebo jen domácí hraní. Zkrátka - fantazii se meze nekladou. Když chcete - vysíláte živě, když nemáte čas, vysílá za Vás zbytek dne automat.

Pokud si v plánovači nastavíte například odbavení hodinových ID, pak vždy v daný čas Vaše rádio přesně oznámí, kolik je hodin. Stejným způsobem se vysílají předtočené pořady (kalendárium, zpravodajství, hitparáda - cokoliv) a reklama. Záleží na Vaší šikovnosti a času.

Varianty

Zde uvádíme konkrétní příklady. Je však možné individuálně domluvit konkrétní podobu rádia dle Vašich požadavků.

CPU (počet jader): RAM: Disk C: Disk R: Disk S: Web: E-Mail: FTP: Cena:
2 1GB 10GB 6GB 10GB 1 1 1 599Kč
2 2GB 10GB 6GB 50GB 1 1 1 799Kč
2 2GB 10GB 6GB 100GB 1 1 1 999Kč

Objednání

Máte-li zájem o virtuální rádio, kontaktujte nás. Rádio Vám vytvoříme nejpozději do druhého dne od úhrady. Nejkratší možnou dobou na objednání je jeden měsíc. Není vyžadována smlouva, služba je bez závazků.

Copyright 2024. TOPRadio.cz Rights Reserved.


Facebook flicker