• 1 TopRadio.cz
  Vítejte na stránkách TOPRádio.cz Systém TOPRádio.cz slouží k zajištění provozu internetových rádií.
 • 2 TopRadio.cz
  Vítejte na stránkách TOPRádio.cz Systém TOPRádio.cz slouží k zajištění provozu internetových rádií.
 • 3 TopRadio.cz
  Vítejte na stránkách TOPRádio.cz Systém TOPRádio.cz slouží k zajištění provozu internetových rádií.
 • 4 TopRadio.cz
  Vítejte na stránkách TOPRádio.cz Systém TOPRádio.cz slouží k zajištění provozu internetových rádií.
 • 5 TopRadio.cz
  Vítejte na stránkách TOPRádio.cz Systém TOPRádio.cz slouží k zajištění provozu internetových rádií.
baner

ONAIR Server

ONAIR server

Nemáte studio? Nevadí!

V případě, že nemáte studio, zajistíme Vám provoz ONAIR serveru u nás. Žádný server nemusíte kupovat. Na výběr jsou fyzické servery, nebo server virtuální.

Fyzický server

Pomocí dálkového přístupu si budete moci plně ovládat své vysílání na dálku, aniž byste museli zajišťovat stále běžící PC a internet u Vás. Námi dodaný vyhrazený fyzický, nebo virtuální server s operačním systémem Windows je připojen na 1GB/s linku. Používáme pouze prověřené značkové DELL stroje. Fyzický server není nijak sdílen s žádným dalším uživatelem, máte tak plně k dispozici celý hardware serveru. Server je ideální pro náročná nasazení, kdy si sami nemůžete dovolit pořídit a provozovat vlastní značkové hardware řešení na rychlé síti. Virtuální Windows server od nás má plně funkční virtuální 8mi kanálovou zvukovou kartu (režim přehrání i záznamu) a dostačuje výkonem na provoz systému Radio Profesional 8 a SimpleCastu, potřebných k vysílání. Licenci na SimpleCast i odbavovací systém Radio Profesional 8 FULL dáváme v ceně pronájmu. Můžete si pronajmout i celý hotový projekt.

Konektivita:
Servery připojujeme přímo v prostorách mysoft.cz, kde působíme, na naši interní gigabitovou síť, která má konektivitu 400Mbit/400Mbit. Standardně serverům přiřazujeme lokální (neveřejnou) IP adresu a z hlavní veřejné IP adresy rovnou namíříme potřebný rozsah portů, které přidělujeme my. Server tak má porty přímo dostupné i z veřejné IP adresy. Za poplatek 100Kč/měsíčně (+DPH) je možné server přímo připojit na vlastní veřejnou IP adresu s plným rozsahem (zde je server ovšem bez ochrany naším firewallem, jelikož je mu IP asociována přímo).

Dálková správa:
Možností dálkového přístupu máte více, jelikož stroj je přímo spravován Vámi. Můžete si tak nainstalovat vše, dle své libosti, tedy jak VPN (doporučujeme Hamachi), tak TeamViewer, VNC, LogMeIn, či další nástroje dálkové správy na úrovni plochy, či lokální sítě.

Služby v ceně:

 • K dispozici je možnost přímého fyzického restartu serveru operátorem (průměrně 22 hodin denně je zde personál)
 • U fyzických serverů máte možnost nechat si připojit do stroje další zařízení dle Vaší potřeby (disk, USB zařízení, PCI kartu...), kdy toto zařízení dodáte, náš technik jej připojí a při ukončení smlouvy Vám tato zařízení vrátíme zpátky
 • Zapůjčení, spotřeba, datový provoz a monitoring značkového fyzického serveru DELL, nebo virtuálního serveru je v ceně
 • Klimatizovaný rack se zálohou elektrické energie (10 minut UPS v denním režimu, 40 minut UPS v nočním režimu, přímý automatický start generátoru až na 16 hodin výpadku, v datacentrech neomezené zálohování elektřiny)
 • Monitoring dostupnosti (metoda PING, HTTP test, FTP test, MYSQL test a další) s notifikací výpadků
 • Licence na Windows je v ceně (operační systém si ale můžete zvolit sami)
Jednorázové poplatky:
 • Konfigurace a instalace fyzického serveru FULL (CPU 4 jádra, 1024-4056MB RAM, 128GB disk, 100GB na síťovém úložišti, gbit síťová karta) 999Kč.
 • Konfigurace a instalace virtuálního serveru (CPU 4 jádra 2GHz, 1024MB RAM, 1x1GB disk (RP), 1x30GB disk (operační systém), 1x100GB disk (hudba) je 250Kč.
Pravidelné poplatky:
 • Měsíční poplatek za zapůjčení a provoz serveru LIGHT/NORMAL/FULL/Virtuál je stanoven na 550Kč.
 • Autorsko-právní poplatky za provoz rádia (volitelně) jsou od 990Kč / měsíčně
 • Celý projekt (hotové rádio, včetně webu, značky, logotypu a práva užití projektu) je za 990Kč / měsíčně. Aktuální nabídku hotových značek si vyžádejte.
Doplňkové služby:
 • Každých dalších 1GB prostoru na síťovém úložišti 1Kč/měsíčně
 • Další série portů vychází na 10Kč měsíčně za každých 10 dalších portů
 • Vlastní veřejná IP adresa je za 100Kč/měsíčně + DPH.
Upozornění:
Server není určen jako stream server, ale je primárně dimenzován pro generování hlavních streamů v běžných kvalitách (32/64/192kbps), které putují právě na k tomu určený stream server. Server by to sice zvládal, ale konektivitu máme vyhrazenu jinak. Data Vám nijak nelimitujeme. Špičkově však můžete využít celé odchozí pásmo až 1Gbit (síť je inteligentně řízena velmi propracovaným routerem).

Možnost bezplatného vyzkoušení:

Máte-li vážný zájem o náš server, ale pokud chcete mít opravdu jistotu toho, jak to celé funguje, nabízíme Vám možnost týdenního vyzkoušení k tomuto určeného serveru. Kontaktujte nás a my Vás zařadíme do pořadníku k testování. Pro velký zájem prosíme o trpělivost s aktivací.

Na testovacím serveru před odevzdáním nenechávejte žádná, pro Vás důležitá data. Pro dalšího zájemce obnovujeme celý server ze záložního image, takže byste o svá data přišli. Stejně tak se mažou všechna data na datovém úložišti, které je mimo server a je součástí testovacího prostoru.

Parametry testovacího virtuálního i fyzického serveru jsou totožné s nabízenými variantami a mohou se lišit dle aktuálního stavu skladem a technickým vytížením našeho cloudového řešení. Vždy se informujte ohledně aktuálního stavu.

Server zapůjčíme jen a pouze pro otestování funkčnosti vysílání a dálkové správy rádia. Nesmí být během testu používán k jinému účelu.

Virtuální Rádio

AKCE: 299Kč / měsíčně

Virtuální rádio běží jako virtuální Windows server na našem speciálně dimenzovaném výkonném fyzickém serveru Dell PowerEdge, který zajišťuje virtualizaci pomocí licencované virtualizační technologie VMWare. Parametry serveru jsou různé - dle domluvy. Pro provoz ONAIR serveru doporučujeme konfiguraci s CPU Intel 2.37GHz, 3GB RAM a dostatečným diskovým prostorem dle velikosti archivu. Standardně nabízíme 15GB na systém, 8GB na odbavovací systém a 20GB pro hudební archiv, ale lze jej kdykoliv navýšit. Cena provozu virtuálního rádia je jen 299Kč / měsíčně. Za tento drobný poplatek získáte plnohodnotný provoz celého rádia se vším, co k tomu je potřeba, aniž byste doma museli mít jakoukoliv techniku. Nepotřebujete vůbec nic, my zajistíme provoz 24 hodin denně po celý rok.

Virtuální server ovládáte vzdáleně (pomocí TeamVieweru, VNC, nebo jiného dálkového přístupu). Běží na něm Windows XP, nebo Windows 2003 Server Standard R2. Pro funkce zvuku je nainstalována licencovaná virtuální zvuková karta (přehrávání i záznam). V ceně provozu je i kodér SimpleCast (který zachytí a odvysílá zvuk rádia), tři vysílací porty (IceCast2 192kbps, 64kbps a 32kbps) a odbavovací systém Radio Profesional 8 FULL. V základní instalaci je i základní hudební archiv, který si můžete upravit (například pomocí FTP). V ceně není autorsko - právní plnění. To Vám ochotně zajistí projekt www.topradio.cz

 

Copyright 2024. TOPRadio.cz Rights Reserved.


Facebook flicker