• 1 TopRadio.cz
  Vítejte na stránkách TOPRádio.cz Systém TOPRádio.cz slouží k zajištění provozu internetových rádií.
 • 2 TopRadio.cz
  Vítejte na stránkách TOPRádio.cz Systém TOPRádio.cz slouží k zajištění provozu internetových rádií.
 • 3 TopRadio.cz
  Vítejte na stránkách TOPRádio.cz Systém TOPRádio.cz slouží k zajištění provozu internetových rádií.
 • 4 TopRadio.cz
  Vítejte na stránkách TOPRádio.cz Systém TOPRádio.cz slouží k zajištění provozu internetových rádií.
 • 5 TopRadio.cz
  Vítejte na stránkách TOPRádio.cz Systém TOPRádio.cz slouží k zajištění provozu internetových rádií.
baner

Informace

Virtuální Rádio

Virtuální Rádio

AKCE: 599Kč / měsíčně na základní model

 • Windows XP 64bit
 • 1x CPU (dvě jádra)
 • 1GB RAM DDR3
 • 1Gbit konektivita v datovém centru přímo v NIX uzlu
 • Záloha konektivity i elektřiny v rámci datacentra a jeho řešení (UPS, diesel, redundance)
 • 10GB + 6GB + 10GB disky
 • SimpleCast kodér pro digitalizaci
 • 3x vysílací port IceCast2 (192kbps / 64kbps a 32kbps - každý pro max 100 posluchačů - lze rozšířit)
 • Radio Profesional 8 FULL
 • VNC / noVNC / AnyDesk / Teamviewer / FTP / VPN pro vzdálenou správu

Virtuální rádio běží jako virtuální Windows XP 64bit na našich speciálně dimenzovaných výkonných fyzických serverech (Fujitsu - Siemens PRIMERGY S8, nebo řady Dell PowerEdge), které zajišťují virtualizaci pomocí virtualizačních technologií (OpenVZ/Proxmox/VMWare na úrovni KVM).

Parametry serveru jsou různé - dle domluvy. Pro provoz ONAIR serveru doporučujeme konfiguraci se dvěma jádry CPU, 1GB RAM a dostatečným diskovým prostorem dle velikosti archivu. Standardně nabízíme 10GB na operační systém (disk C:), 6GB na odbavovací systém (disk R:) a 10GB pro hudební archiv (disk S:), ale lze kterýkoliv z disků kdykoliv navýšit (snížení již není možné, ale nahoru můžeme jít dle potřeby až téměř do nekonečna). Je také možné přidat prostor na sdílené NAS jako další disk. Všechny disky v serverech jsou typu SSD, disky v NAS jsou buď SSHD, nebo serverové SAS disky HDD (velice výkonné a stabilní).

Cena provozu virtuálního rádia je běžně za 1 299Kč, ale nyní běží akce pro prvních 100 projektů jen za 499Kč / měsíčně. Za tento drobný poplatek získáte plnohodnotný provoz celého rádia se vším, co k tomu je potřeba, aniž byste doma museli mít jakoukoliv techniku. Nepotřebujete vůbec nic, my zajistíme provoz 24 hodin denně po celý rok.

Virtuální server ovládáte vzdáleně (pomocí TeamVieweru, VNC, nebo jiného dálkového přístupu). Běží na něm Windows XP 64bit. Pro funkce zvuku je nainstalována licencovaná plně duplexní virtuální zvuková karta (přehrávání i záznam). V ceně provozu je i kodér SimpleCast (který zachytí a odvysílá zvuk rádia), tři vysílací porty (IceCast2 192kbps, 64kbps a 32kbps - každý max 100 posluchačů, každý lze rozšířit za 100Kč měsíčně na neomezený) a odbavovací systém Radio Profesional 8 FULL. V základní instalaci je základní hudební archiv, který si můžete upravit (například pomocí FTP). V ceně není autorsko - právní plnění - to Vám ochotně zajistí projekt www.topradio.cz. Lze domluvit zvýhodněnou cenu za webhosting.

Zřízení rádia je za jednorázový poplatek 550Kč (práce technika).

Ovládání

Od nás získáte dálkový přístup pomocí VNC, noVNC, AnyDesk, nebo třeba TeamVieweru (či jiného oblíbeného systému pro dálkovou správu), dále FTP přístup přímo na disky daného serveru a tím si pohodlně odkudkoliv můžete své rádio ovládat. V případě použití VPN (například Hamachi, které můžete znát z oblasti her) si můžete disky namapovat u sebe v PC a poté ovládáte server tak, jako by byl vedle Vás, proto jsou disky odděleny od systému (RP na disku R:, archiv na disku S:).

Na serveru se děje vše. Samotné hudební odbavení zvuku, řazení písniček, jinglů, reklam, pořadů - zkrátka je zde vygenerován celý zvuk. Ten je zde ihned překódován do streamovaného datového proudu a ten je nasměrován na naše vysílací servery, odkud jej posluchači naladí.

Dálkově můžete přímo zasahovat do hudební fronty, obsahu archivu, plánovat reklamu, pořady a dělat vše, co připraví a ovlivní samotný obsah vysílání.

Kdykoliv je také možné přepnout zdroje. V takovém případě na svůj server dostanete zvuk od Vás. Můžete tak přerušit dálkové odbavení a vysílat libovolný zvuk od Vás. Běžně se tak vysílají vystoupení, koncerty, nebo třeba i diskotéky, nebo jen domácí hraní. Zkrátka - fantazii se meze nekladou. Když chcete - vysíláte živě, když nemáte čas, vysílá za Vás zbytek dne automat.

Pokud si v plánovači nastavíte například odbavení hodinových ID, pak vždy v daný čas Vaše rádio přesně oznámí, kolik je hodin. Stejným způsobem se vysílají předtočené pořady (kalendárium, zpravodajství, hitparáda - cokoliv) a reklama. Záleží na Vaší šikovnosti a času.

Varianty

Zde uvádíme konkrétní příklady. Je však možné individuálně domluvit konkrétní podobu rádia dle Vašich požadavků.

CPU (počet jader): RAM: Disk C: Disk R: Disk S: Web: E-Mail: FTP: Cena:
2 1GB 10GB 6GB 10GB 1 1 1 599Kč
2 2GB 10GB 6GB 50GB 1 1 1 799Kč
2 2GB 10GB 6GB 100GB 1 1 1 999Kč

Objednání

Máte-li zájem o virtuální rádio, kontaktujte nás. Rádio Vám vytvoříme nejpozději do druhého dne od úhrady. Nejkratší možnou dobou na objednání je jeden měsíc. Není vyžadována smlouva, služba je bez závazků.

Denní zpravodajství

Denní zpravodajství

Denně točíme neformátovaný přehled zpráv a počasí v ČR.

Nemáte ve Vašem rádiu prozatím denní zpravodajství, včetně přehledu počasí? Každý den točíme zvukový soubor obsahující aktuální dění a počasí v ČR. Tento zvukový soubor má pouze podkresy a neobsahuje jingle stanic. Je tedy možné jej v bloku s Vaším formátem zařadit například v otevírání hodiny.

Příklad zadání formátu v hodinovém Openeru:

 1. OPENER hodiny (jingle oznamující třeba poledne)
 2. Otevírák reklamního bloku
 3. SPOTY reklamního bloku
 4. Zavírák reklamního bloku
 5. Námi dodané zpravodajství včetně počasí
 6. Jingle stanice pro ukončení

Celé to tedy ve vysílání vypadá tak, jako byste měli ve studiu zprávaře a vše je pod hlavičkou vašeho rádia. O nás není nikde ani zmínka.

Od nás získáte autorské právo na užití zvukového díla (včetně použitých podkresů v daném souboru). Soubor vychází jeden denně vždy navečer předchozího dne (kvůli co nejlepší aktuálnosti obsahu), mezi 15-22 hodinou. Soubor je pojmenován jako datum, kdy se má vysílat, ve formátu DD.MM.YYYY.mp3, zvuková kvalita je 192kbps. Vhodným nastavením odbavovacího systému lze celé stáhnutí, zařazení i odbavení zpráv provést zcela automaticky, bez zásahu obsluhy! Velmi doporučujeme odbavovací systém Radio Profesional 8 FULL, ke kterému se souborem dodáváme i soubor s nastavením míchacích bodů (formát INI). Tento odbavovací systém si umí každý den sám najít správný soubor a odbavit jej. Je možné odděleně odbavovat bloky reklam a bloky pořadů. Tento systém si umí od nás i dané soubory stáhnout přes internet a o vše se tak sám postarat.

Cena za službu je stanovena na částku 299Kč měsíčně pro členy TopRadio.cz, nebo 499Kč pro ostatní. Soubor dodáváme jako odkaz ke stažení (pod heslem), nebo jako přílohu e-mailu. O vydání vždy informujeme e-mailem, nebo za příplatek i pomocí SMS (+60Kč/měsíc). Fakturace je vždy k prvnímu dni v měsíci na měsíc následující (tedy například v průběhu července hradíte platbu za srpen).

Ukázka samotného počasí například zde. Nastavení do RP je zde.

Ukázka nastavení s hodinový otevírákem v CrazyRádiu:

Na obrázku jsou vidět zástupné znaky, které systém sám nahradí aktuálním datumem. Stačí tedy jediné nastavení navěky. Šlo by dokonce vše udělat jediným plánem (v případě, že jsou všechny hodiny jinak stejné).

Následující náhled zobrazuje, jak se nastavuje soubor pomocí funkce "Auto čas" po kliknutí z předchozího obrázku:

Jak nastavit vysílací port v SimpleCastu

Na této stránce si můžete zobrazit náhled nastavení aplikace SimpleCast pro vysílání na našich Icecast2 serverech.

Pochopitelně zadejte údaje, které Vám od nás dorazili e-mailem. 

Na pozadí je také vidět, že stejné hodnoty lze zadat i do odbavovacího systému Radio Profesional 8 (Nastavení > RDS). Systém poté bude moci odesílat názvy vysílaných songů do přehrávačů přímo.

Podmínky pro používání našich streamovacích serverů

Všeobecné podmínky pro používání našich streamovacích serverů

Používáním našich serverů souhlasíte s následujícími podmínkami a plně respektujete jejich obsah, svobodně s ním souhlasíte a souhlasíte s právním dosahem na vaši osobu v případě jejich porušení.

 1. Technickou formu vysílání i obsah se musí plně řídit platnými zákony a předpisy České republiky a zemí, ve kterých je možné dané rádio naladit. Vysílatel nesmí tyto zákony a předpisy nijak porušovat. Pokud se tak stane, nese plně zodpovědnost.
 2. Vlastník serverů je pouze poskytovatelem technického řešení, nenese zodpovědnost za uživatele, obsah vysílání ani na něj nepřechází žádná jiná právní síla, která se daného obsahu vysílání týká. Vlastník serverů - poskytovatel služby tak nepřebírá právní zodpovědnost za uživatele, nebo jím pověřené osoby.
 3. Legalizaci obsahu vysílání si musí zajistit uživatel sám. Toto není povinností poskytovatele služby.
 4. Uživatel nebude servery pokoušet zneužít, narušovat jejich funkcionalitu, nebo nadměrně zatěžovat nad rámec poskytnuté služby.
 5. U služby zdarma neneseme žádnou zodpovědnost za plnou funkcionalitu, nebo dostupnost služby. Služba je poskytnuta bez garance.
 6. U placených služeb je možné v případě výpadku podat individuální reklamaci. Reklamaci vyřizuje technické oddělení poskytovatele a snaží se případné poruchy odstranit do 24 hodin od nahlášení. V případě delšího výpadku vzniká uživateli placených služeb nárok na vrácení adekvátní částky odpovídající délce výpadku v poměru s placenou částkou za službu, která má poruchu.
 7. V případě technických potíží musí uživatel věrohodně doložit, že porucha není způsobena třeba jeho nedostatečným připojení a že je skutečně na straně poskytovatele.
 8. U služby zdarma si je uživatel vědom toho, že služba je časově i technicky omezena a že jde o službu na zkoušku. Poskytovatel si vyhrazuje právo zkušební porty bez oznámení zrušit, pokud zjistí jakékoliv potíže, které by mohli způsobovat a to i předčasně - během testovacího období. Zrušení (ať už řádné, nebo mimořádné) nezakládá uživateli na právu cokoliv po poskytovateli vymáhat.
 9. Služby zdarma nelze reklamovat.
 10. Poskytovatel si vyhrazuje právo na změnu technických parametrů nabízených služeb a na změnu ceníku. U služeb zdarma jsou platné okamžitě. U placených služeb jsou změny aplikovány na nejbližší další platební období, přičemž zákazník na toto musí být upozorněn nejméně dva týdny před vznikem nového platebního období a to e-mailem. Za funkcionalitu e-mailu nenese poskytovatel zodpovědnost. Zákazník je povinen se seznámit s aktuální nabídkou a technickým popisem před započetím nového platebního období.
 11. Jde o smluvní službu, při které je možné individuálně dohodnout jak technické parametry, tak ceny jednotlivých streamů.
 12. Zvolením serveru v zahraničí uživatel souhlasí s platnými zákony a předpisy dané země a zavazuje se je plně dodržovat. Nese za toto sám zodpovědnost.

Reklama - Poptávka

Poptávka reklamního prostoru

Reklamní prostor v celé síti všech rádií, které jsou zapojeny v rámci TOPRadio.cz je možné využít pro libovolné zájemce. Většinou jde o volný, jinak neobsazený prostor v rámci každého z rádií, který by jinak nebyl využit. Takový prostor se zaplňuje právě spoty z hromadné sítě. Cena za odvysílání je nižší, než cena prioritních spotů a počítá se individuálně průměrem podle ceníků rádií. Každá kampaň se tedy posuzuje individuálně podle volného prostoru a počtu rádií, ve kterých bude vysílán. Realizace kampaně je nejdříve za sedm dní. V prvních dnech se kompletuje cena na základě informací od rádií.

Pokud by klient neměl vyrobený spot, zajišťuje jeho výrobu přímo TopRadio.cz vlastními prostředky. Disponujeme kvalitním digitálním nahrávacím studiem a mnohaletými zkušenostmi s výrobou reklamních spotů. V rámci výroby spotu nás kontaktujte, za zajímavou cenu Vám spot vyrobíme.

Máte-li zájem o reklamní prostor, kontaktujte nás.

Copyright 2024. TOPRadio.cz Rights Reserved.


Facebook flicker